Relacja z wernisażu "Specjalizacja polskich kopert pocztowych z lat 1952 - 1989"

Poniżej prezentujemy notkę i zdjęcia z wernisażu Pana Mariana Kazieczko:  

            "Specjalizacja polskich kopert pocztowych z lat 1952 - 1989", który odbył się w dniu 14.03.2013 roku o godz. 17:30 w Klubie 2 Korpusu Zmechanizowanego przy ul. Zyblikiewicza 1 (I piętro).

            Przed oficjalnym rozpoczęciem wernisażu przybyli członkowie, sympatycy i goście mieli możliwość zapoznania się z oryginalnym zbiorem walorów w holu Klubu.

            Wernisaż w imieniu Autora i Klubu Cracoviana otworzył i poprowadził Sekretarz Naszego Klubu Augustyn Katański.

            Powitał wszystkich zgromadzonych i w kilku zdaniach przedstawił Nam sylwetkę Autora, jego życiorys, historię życia zawodowego i przebieg filatelistycznej drogi.

            Następnie Pan Marian Kazieczko osobiście i w bardzo interesujący sposób, korzystając z nowoczesnych środków multimedialnych, w formie prezentacji na slajdach, przedstawił nam i opowiedział, zarówno o sposobie budowy, kolekcjonowania jak i planów w przedmiocie prezentowanego zbioru.

            Pytania do Autora, zarówno od obecnych na wernisażu jak i od internautów, korzystających z strony internetowej Klubu, zakończyły wystąpienie.

            Sekretarz ogłosił konkurs na temat kopert pocztowych.

            Zwycięzcą i zdobywcą „Kufelka na nektar bogów” został Lesław Schmutz, odbierając nagrodę z rąk Autora wernisażu. Wręczona została również nagroda pocieszenia.

            Kolejną atrakcją był TotoLotek. Polegał na wytypowaniu przez małżonkę Pana Mariana Kazieczko – Panią Grażynę, pięciu szczęśliwych liczb, które nagrodzone zostały wręczonymi Katalogami Całostki 1919 – 2003.

            Szczęśliwcy, według listy obecności, nie tylko wygrali cenną nagrodę, ale dodatkowo uzyskali dedykację bohatera wieczoru.

            Sekretarz zakończył część oficjalną wernisażu, zapraszając wszystkich na występ zespołu ART MUZ, który zaśpiewał, wspólnie ze zgromadzonymi, kilka utworów ze swego repertuaru.

            Całość wernisażu zakończyło spotkanie przy kawowo – ciasteczkowym stoliczku, oraz dalszy ciąg podziwiania i dyskusji na temat prezentowanych walorów, a także, a może przede wszystkim na temat wyjątkowości zbioru.

            Koledzy namawiają Pana Mariana Kazieczko do szerszego propagowania tak niezwykłego zbioru i do jego dalszego rozwoju rozwoju, życząc zdobycia Ck 1.

 

 

Administrator