Cracoviana...

Republika GWINEI .  

Światowe Dni Młodzieży - data emisji : 18.08. 2016.

1. Arkusik - ilość znaczków  : 4, nominał : 10000FG. [Frank Gwinejski], na znaczkach :
   
a] .Święta Faustyna Kowalska.
b]. Ikona - obraz Światowych Dni Młodzieży , nad Ikoną napis w języku łacińskim o treści: Salus Populi Romani - Orędowniczka Ludu Rzymskiego.
c]. Papież Św. Jan Paweł II - herb - data: 1920 - 2005.
d]. Papież Franciszek na tle centrum zabytkowego KRAKOWA.

Arkusik o nietypowym kształcie, wyglądem przypomina "Szopkę", w centralnej części arkusika sylwetka Pana Jezusa Miłosiernego, poniżej biało - czerwona wstęga oplatająca półkolami napis w języku francuskim: JOURNÉES MONDIALES DE LA JEUNESSE/2016/CRACOVIE - ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY/2016/ KRAKÓW, oraz stylizowany  krzyż ,wstęga  schodzi w dół i oplata ramy. Po lewej stronie wstęgi, fragmenty budowli na Wawelu i napis w języku francuskim: Château du Wawel, Cracovie - Zamek Królewski na Wawelu w Krakowie , po lewej Baszta Sandomierska. Arkusik i blok zawierają pewne" novum" , oprócz perforacji znaczków, po obu stronach głowy Pana Jezusa Miłosiernego wycięte otwory w kształcie "gwiazdek". Na samym dole cienie wiwatującej młodzieży. 

d2


2. Blok - ilość znaczków : 1 , nominał : 40000FG.[Frank Gwinejski] , na znaczku: Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach.

Blok podobny do arkusika lecz z pewnymi zmianami: Papież Św. Jan Paweł II, po lewej papież Franciszek na tle Sukiennic i Bazyliki Mariackiej w Krakowie.  


d1

Józef SKOP