Czy wiesz, że.....

       Miło nam poinformować, że otrzymalismy kolejnymateriał od naszego stałego czytelnika p. Józefa Skopa, który zwrócił nam uwagę na kardynalny błąd w opisie znaczka wydanego przez pocztę Malediwów.

maldivesMalediwy to Państwo leżące na wyspach Oceanu Indyjskiego, powierzchnia około 300 km kwadratowych, ludność 386 tys. mieszkańców, stolica Male, jednostka monetarna Rupia. Poczta tego kraju wydala w 1993 roku serię trzech znaczków
i bloku z okazji Światowej Wystawy Filatelistycznej POLSKA' 93 w Poznaniu. Jako temat wybrano Malarstwo Polskie XX wieku, znaczek Mi 1994,wartość 5 Rupii przedstawia fragment Katedry na Wawelu w lustrzanym odbiciu (przestawiona Wieża Srebrnych Dzwonów i kopuły poszczególnych kaplic). Ponadto napis u góry znaczka w języku angielskim sugeruje, że obraz Katedry to Muzeum Krzysztofory(potoczna nazwa). Pałac pod Krzysztofory (tak brzmi prawidłowa nazwa) to budowla przy Rynku Głównym i ulicy Szczepańskiej. Patronem Pałacu jest Św. Krzysztof.

beninBenin , poczta tego afrykańskiego kraju w 2003 roku wyemitowała serię 27 znaczków pod tytułem "Religia i Wiara", czyli podróże Jana Pawła II. Na poszczególnych znaczkach przedstawiono rożne epizody z pielgrzymek po świecie, znaczek numer:BJ070.03, wartości 135 F. przedstawia pielgrzymkę do Polski, na znaczku papież Jan Paweł II w geście błogosławieństwa na tle Katedry Królewskiej na Wawelu.

 

 

Administrator