Śladami Prezesa - "20 lat niepodległej Słowacji"

      W dniu 22 listopada 2013 roku o godzinie 18.00 w Galerii Sztuki Słowackiej przy Towarzystwie Słowaków w Polsce została otwarta wystawa filatelistyczna z okazji 20 rocznicy odzyskania niepodległości przez Republikę Słowacji. Otwarcia uroczystości dokonał konsul generalny placówki w Krakowie Marek Lisansky.
      Eksponaty znaczków poczty Słowacji udostępnił ze swoich zbiorów mgr Jan Malik - Honorowy Prezes Oddziału Małopolskiego PZF.
       Na wystawie było stoisko pocztowe prowadzone przez kol. Władysława Andreasika, na którym można było nabyć okolicznościową kartkę pocztową i ostemplować pamiątkowym stemplem, a także  zakupić 72 stronicowy katalog wystawy o pięknej szacie graficznej poświęcony Słowacji i jej historii w aspekcie wystawionego zbioru. Dopisała frekwencja krakowskich środowisk, z którymi współpracuje towarzystwo Słowaków, a także filateliści z Wadowic i Gorlic oraz Ogólnopolskiego Klubu Filatelistycznego "Cracoviana"  z Panem Prezesem dr Jerzym Dudą.
      Poczęstunek tradycyjną lampka słowackiego wina sprawił, że zaproszonym gościom pozostanie w pamięci to radosne wydarzenie odzyskania niepodległości Słowacji i naszych dobrosąsiedzkich stosunków.

Administrator