"Pół godziny filatelistyki w szkole" - lekcja 3

        W dniu 19 czerwca w klasie III b  Podstawowej  Szkoły Muzycznej im. Ignacego Paderewskiego w Krakowie  odbyła się  kolejna, trzecia lekcja  o filatelistyce  z cyklu „Pół godziny filatelistyki w szkole” organizowana przez Ogólnopolski Klub Filatelistyczny „Cracoviana”  z Krakowa.  Tym razem lekcja miała charakter uroczysty i składała się z dwóch części. Najpierw był multimedialny pokaz (przygotowany  przez Piotra Malca) znaków pocztowych, połączony z dyskusją na temat „Fryderyk Chopin i jego życie”, w trakcie którego uczniowie odkrywali czego można dowiedzieć się o Chopinie ze znaków pocztowych. Później  odbyło się wręczenie uczniom podziękowań (przykładowe poniżej) za  pilne uczestniczenie w lekcjach filatelistyki  i  nagród za odrobienie „zadań” w tym: opisu wybranego znaczka i stempla pocztowego, a także  samodzielne wysłanie karty pocztowej  ze stosownym  tekstem lub rysunkiem do Klubu „Cracoviana”. 

 

P O D Z I Ę K O W A N I E

dla 

Hani  Edelmuller

uczennicy    klasy III b
 Podstawowej  Szkoły  Muzycznej 
 im. Ignacego Paderewskiego 
za
 pilne i aktywne uczestniczenie w lekcjach 
 organizowanych  w drugim półroczu 2012 r. 
 przez  Ogólnopolski Klub Filatelistyczny
  „CRACOVIANA”  z Krakowa,
 z cyklu „pół godziny filatelistyki w szkole” 
oraz  za
 interesujące opisy  wybranego znaczka i  stempla
 pocztowego, a także  za  podziękowania dla  Klubu.

*

Przyjemnych wakacji,  także

ze znaczkami,  życzy

 Zarząd Klubu 

 

        Nagrody w postaci książek, klaserów ze znaczkami oraz  zestawami  znaczków pocztowych wydanych przez Pocztę Polska  ufundował  Klub „Cracoviana”. Uroczyste wręczanie  nagród  osłodzone było „galaretkami w czekoladzie” oraz  udokumentowane  fotograficznie przez uczniów: Julcię Krane, Przemka Prucnala i Tomka Szczepankiewicza.

 

 

        Uczniowie  mieli wiele radości  w czasie  prowadzonych lekcji, wykazywali duże zainteresowanie i zaangażowanie  w ciągu lekcji, udzielał się im entuzjazm prowadzącego o czym także świadczą wpisy  uczniów  na przesłanych do Klubu kartach pocztowych. 

 

 

Ja również znalazłam się wśród wyróżnionych 25 uczniów i zostałam uhonorowana przepiękną nagrodą książkową. 

Jestem pełna uznania dla Ogólnopolskiego Klubu „Cracoviana” i dla Pana Jerzego Dudy, który z taką pasją i zamiłowaniem opowiadał nam o znaczkach pocztowych, stemplach i kartach pocztowych. Dzięki tym lekcjom uczniowie odkryli nowe hobby, które nie tylko rozwija i cieszy, ale także poszerza ich wiadomości dotyczące wielu dziedzin życia.

Pragnę bardzo podziękować Klubowi „Cracoviana” za przeprowadzenie ciekawych i kształtujących zainteresowania zajęć  z cyklu „pół godziny filatelistyki w szkole”.

Życzę powodzenia i dalszych wspaniałych lekcji z dziećmi, a przede wszystkim upowszechnienia w wielu krakowskich szkołach niezwykle ciekawej i odkrywczej idei jaką jest „Pół godziny filatelistyki w szkole”. 

 

mgr   Anna  Szymańska

wychowawczyni klasy III b PSM w Krakowie