Z NADZIEJĄ NA PRZYSZŁOŚĆ W PRZEDŚWIĄTECZNYM OKRESIE

Z NADZIEJĄ NA PRZYSZŁOŚĆ

W PRZEDŚWIĄTECZNYM OKRESIE

                                                                                  

            W listopadzie 2020 roku skończył się kolejny roczny okres użytkowania

domeny naszej klubowej strony internetowej. Opłaciliśmy należność na rok następny

bowiem mamy nadzieję. Mamy nadzieję, że 53. rok działalności Klubu „Cracoviana” rozpoczniemy najpóźniej w kwietniu 2021 roku spotkaniem „pokowidowym”

w Klubie 6 Brygady Powietrznodesantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1. Jest to miejsce znane wszystkim klubowiczom, które zostało użyczone na spotkania wymienne i imprezy klubowe, przez stosowne władze, do 31.12. 2021roku. Mamy nadzieję na spotkanie ze wszystkimi Członkami Klubu, którym dane było przetrwać trudny czas i którym pozostała chęć uczestniczenia w pracach klubowych. Będzie o czym opowiadać po rocznej kwarantannie, po trudach znoszenia samotności bez kontaktu z klubowymi kolegami, a przede wszystkim o wykorzystaniu czasu na... I to zapewne będzie najciekawsze. Bo każdy z nas, członków Klubu, wykorzystał czas na swój sposób. Być może na porządkowanie zbiorów, może na opracowanie kolejnej wersji zbioru, na przygotowanie zbioru do pokazu lub wystawy, a może na rozważania o nowych wyzwaniach stojących przed kolekcjonerami znaków pocztowych, a może na rozważania o przyszłości Klubu i jego działalności? Kto wie, czy dyskusja o tych rozważaniach i wnioskach z nich płynących nie będzie szczególnie wartościowa i nie przyniesie nowych propozycji i rozwiązań.

            Mam również nadzieję, że na początku roku 2021 powieje optymizmem i zmianami.  

Jeśli sytuacja związana z pandemią będzie opanowana w skali województwa i kraju, restrykcje mniej uciążliwe i zaistnieje możliwość korzystania z pomieszczeń w budynku przy ulicy Zyblikiewicza 1, to na stronie internetowej poinformujemy, oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem, o możliwości zorganizowania spotkania wymiennego przy zachowaniu reżimu sanitarnego zaleconego prawem.

            Wracamy do trzeciej części artykułu zamieszczonego na klubowej stronie internetowej

i przypominamy ostatni akapit jego trzeciej części. W 2018 roku Ogólnopolski Klub Filatelistów „Cracoviana” obchodził swoje 50-lecie. Z tej okazji ukazał się jubileuszowy numer„Filatelisty Małopolskiego” (nr 1/2019 (104)). W numerze znalazło się wiele informacji o działalności Klubu, zapisanych zostało wiele nazwisk ludzi, którym Klub zawdzięcza swój rozwój, osiągnięcia i godne miejsce pośród krakowskich klubów. W tym jubileuszowym numerze znalazło się również coś na kształt sprawozdania z 50. lat działalności Klubu. Nie mieliśmy natomiast śmiałości zadać pytania, jak w tytule opracowania,[ Czy Kraków ma pożytek z Klubu Filatelistycznego „Cracoviana?] które po prawie roku trwania pandemii przyszło nam do głowy. Może to i lepiej, bo po upływie czasu może odpowiedź będzie bardziej wartościowa, a może pozwoli także przygotować wizję działalności Klubu na czas przyszły, po pandemii.

Ponawiamy prośbę o włączenie się do dyskusji na temat Klubu „Cracoviana” i jego przyszłości. Prośbę kierujemy zarówno do członków jak i sympatyków klubu. Od wyników dyskusji zależeć będzie zarówno przyszłość Klubu jak i charakter jego działalności.                                                                                                            

            Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia roku 2020. Obchodzić je będziemy zgodnie

z wymogami przepisów sanitarnych, kameralnie, z najbliższymi osobami zapewne z zachowaniem odległości ale w podniosłej i świątecznej atmosferze, jakiej wymagają te Święta. Wszystko wskazuje jednak na to, że będą obchodzone nietypowo jak nietypowe są warunki, w jakich przychodzi nam je obchodzić.

Pomimo kłopotów i problemów dnia codziennego wszystkim Członkom Klubu „Cracoviana” i jego sympatykom, a także kolekcjonerom znaczków z Krakowa i Ziemi Krakowskiej życzymy;

W e s o ł y c h   Ś w i ą t

Podtrzymujemy tradycję projektantów i wydawców świątecznych kartek, którzy

nie zważając na wszelkie trudności i bieżącą, niekiedy niekorzystną sytuację, niezmiennie podpisywali świąteczne kartki życzeniem „Wesołych Świąt”. Świadczą o tym reprodukowane kartki projektowane przez: Zofię Stryjeńską (il.1), kartka wydana przez Galerie Polską Kraków; kartkę wydana nakładem księgarni J. Czerneckiego w Krakowie (il.2); kartka wydana w Niemczech z polskim napisem (il.3); J. Wilczyńskiego , kartka wydana przez Salon Malarzy Polskich w Krakowie(il.4).

 

 

 

            Do życzeń Świątecznych dołączamy również serdeczne życzenia Noworoczne. Udanego Nowego Roku 2021 i to bez koronawirusa, pomyślności kolekcjonerskiej

i wielu radosnych chwil. Aby humor nas nie opuszczał także w 2021 roku reprodukujemy   humorystyczną kartkę z lat trzydziestych XX wieku z życzeniami Szczęśliwego Nowego Roku (il.5).

 

 

Do siego roku

życzą

                                                                                             


                                     

Zarząd Klubu
oraz
Administrator  strony  Piotr