Artykuły

ZNACZEK Z WIZERUNKIEM ŚW. OJCA PIO

                             ZNACZEK Z WIZERUNKIEM ŚW. OJCA PIO

W SANKUARIUM   BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE – ŁAGIEWNIKACH

            Rok 2018 ustanowiony został Rokiem św. Ojca Pio. Z   okazji Jubileuszu   Poczta Polska S.A. emitowała znaczek z wizerunkiem św. Ojca Pio, który został wprowadzony do obiegu pocztowego dnia 16.06.2018 roku. W dniach 16-17 czerwca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach odbyło się XVI czuwanie z Ojcem Pio. Było to jedno z siedmiu głównych krajowych wydarzeń Roku Jubileuszowego św. Ojca Pio, zorganizowane przez Zakon Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Krakowskiej. Program XVI Czuwania z Ojcem Pio podany był na plakacie na którym również znalazły się nazwiska gości specjalnych w tym także JE ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

            W dniu 16.06. 2018 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia   czynne było w godzinach 17 – 24 stoisko zorganizowane przez Region Sieci Kraków i Regionalnego Koordynatora do spraw Filatelistyki w Krakowie. na którym można było zaopatrzyć się w znaczki z wizerunkiem św. Ojca Pio, koperty FDC, okolicznościowe kartki pocztowe wydane przez Regionalnego Koordynatora ds. filatelistyki w Krakowie oraz wiele innych walorów pocztowych. Stoisko obsługiwane było fachowo i miło przez znane małopolskim filatelistom panie Halinę i Lucynę ze sklepu filatelistycznego Urzędu Pocztowego

Kraków 1 . Stoisko cieszyło się dużym powodzeniem uczestników czuwania przybyłych z różnych stron Polski oraz turystów.

Przy stoisku pocztowym znalazła się również 3 ekranowa ekspozycja widokówek i walorów wydanych przez poczty Watykanu, Włoch, Irlandii, Republiki Gwinei, Poczty Magistralnej i Polski emitowanych z różnych okazji związanych z życiem i działalnością św. Ojca Pio. Autorami ekspozycji byli filateliści z Klubu „Cracoviana”.  

                                                                                                       Piotr Malec

                                                                                                 fot. Jerzy Duda

                                                                                                   Wł. Andreasik