Adam Głowacz – POLSKA POCZTA LOTNICZA PO 1945 ROKU

(WARSZAWA) KRAKÓW – PRAHA

     DZIENNIK POLSKI w nr 132 (Kraków, wtorek 4.06.1968 r.) kontynuując opisy połączeń lotniczych z Krakowa, pisze:

NASI REPORTERZY ZANOTOWALI

SAMOLOTEM DO PRAGI

Sieć międzynarodowych połączeń lotniczych z Krakowa wzbogaciła się o nową stolice, europejską. Jest nią Praga. W niedzielę z krakowskiego portu lotniczego wystartował tam pierwszy samolot typu AN-24 i w tym samym dniu do Krakowa powrócił.

Godzi się więc poinformować, że praska linia czynna będzie w każdą niedzielę, że samolot startuje o godz. 10 i powraca z Pragi o godzinie 13.40, że bilet kosztuje 322 złote w jednym kierunku, oraz 611 tam i z powrotem i wreszcie, że pasażerowie mają w stolicy Czechosłowacji połączenie lotnicze do Karlovych Varów.

Od 7 czerwca poczynając, obowiązywać będzie do 26. VI. nowy rozkład lotów w lotniczej komunikacji krajowej. Trzeba obiektywnie przyznać, że Kraków w lotniczym pasażerskim lecie 1968 a właściwie w jego początku — bo na lipiec i sierpień, a więc na szczyt sezonu wejdzie w życie nowy „Rozkład” — jest dość silnie reprezentowany. Nasi pasażerowie otrzymają więc na czerwiec połączenie ze Szczecinem (we wtorki, czwartki i soboty; (godziny odlotów 15.10), z Koszalinem (odlot, 14.05) oraz w niedzielę z Poznaniem (odlot 7.30). Inne linie po zostają bez zmian, (pa)

Patrz również informacja do lotu Warszawa - Kijów