PODWÓJNE PODZIĘKOWANIE.

PODWÓJNE   PODZIĘKOWANIE.

            Dziękuję panu Wiesławowi Osuchowiczowi za interesujący tekst przesłany na adres Klubu „Cracoviana” w którym pada propozycja dotycząca upamiętnienia 50. rocznicy odsłonięcia pomnika Smoka Wawelskiego znajdującego się w Krakowie na Bulwarze Czerwieńskim nad Wisłą przed Smoczą Jamą. Autorem rzeźby jest prof. Bronisław Chromy, wybitny polski rzeźbiarz, profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, twórca wielu pomników m.in. Lotników Polskich poległych na wszystkich frontach II wojny światowej, krucyfiksu Z życia do życia w kościele Arka Pana. Urodzony w 1925 roku w Leńczach k. Lanckorony od 1950 roku studiował na krakowskiej ASP. W Krakowie, w Parku Decjusza znajduje się autorska galeria prac zmarłego w 2017 roku artysty, który przez wiele lat współpracował z filatelistami projektując pamiątkowe medale.

            W pełni popieramy propozycje upamiętnienia zarówno prof. Bronisława Chromego jak i jego wybitnie krakowskiego dzieła jakim jest rzeźba Smoka Wawelskiego poprzez wydania znaczka czy znaczków pocztowych. Z taką propozycją wystąpimy wspólnie z Zarządem Okręgu Małopolskiego PZF do Poczty Polskiej SA.

            Drugie podziękowanie składam osobiście koledze Augustynowi Katańskiemu od którego otrzymałem w dniu 6.05. 2021 roku przesyłkę listową z kopertą jak na fot.1.

Przesyłka ofrankowana znaczkami oraz nową naklejką przesyłki poleconej (niewypełnioną) została nadana dnia 30.04.2021 roku w Urzędzie Pocztowym Kęty. Kolega Augustyn pisze w liście; Otrzymujesz ostatni list polecony wysłany z Kęt i opłacony znaczkami. Wróciliśmy do Cesarstwa Austro-Węgierskiego! Teraz tylko gotówka!!!

            Za unikatową przesyłkę, która znajdzie się w domowym archiwum, serdecznie Ci Gustku dziękuje.

Jerzy Duda