Vážení přátelé z Klubu filatelistů v Krakově

Výšovice 9.7.2018

 

Vážení přátelé z Klubu filatelistů v Krakově,

chtěl bych Vás tímto požádat o spolupráci. Jsem sběratelem známek a dopisnic České republiky. Rovněž se zabývám tématem Sv. Vojtěch, které se vyskytuje i polské známkové tvorbě. Chtěl bych co možná nejpodrobněji filatelisticky zpracovat téma Sv. Vojtěch a jeho doba. Česká i polská známková tvorba nabízí dost možností, ale já jsem se dosud zabýval jen Československem a Českou republikou. Proto hledám v Polsku spojence, který by mi pomohl lépe se zorientovat v polské známkové tvorbě a pomohl mi získat kvalitní materiál, který by se uplatnil ve filatelistickém exponátu (výměna i nákup).

Vás jsem si našel na internetu a chtěl bych Vás požádat o spolupráci. Pokud to nebude možné, tak alespoň prosím o doporučení kontaktů na filatelistické. obchodníky, polské aukční domy nebo i sběratele, kteří mají co nabídnout k mému tématu:

Jedná se mi především o společné vydání z roku 1997 (Polsko, Německo, Vatikán, Maďarsko, Česko) – Polsko-Mi.3644 a další známky k tomuto tématu Mi.3642, 3643 a možná další známky a dopisnice, o kterých nevím. Nějaký základ již mám, ale chtěl bych ho doplnit o další zajímavosti (větší bloky známek – miniatury, FDC, celistvosti, a jiné).

Rovněž bych chtěl zdokumentovat filatelistickým materiálem ta místa, která Sv. Vojtěch navštívil na svých cestách přes Polsko (Poznaň - Hnězdno – Gdaňsk Mi.3641 – Cholin, klášter v Kazimierzi nad Sanou u Poznaně a jiné).

Jako rámec doby by mě zajímaly známky polských panovníků z Sv. Vojtěchovy éry (roky cca 950 – 1000), tj. Měšek I-Mi.3066, Doubrawa-Mi.3067, Boleslav Chrabrý-Mi.3131.

Zájem mám pouze o kvalitní materiál!!!:

-          Známky ve víceblocích (např. s datem tisku, nebo miniatury, tj. čtyři rohové čtyřbloky z jednoho archu známek a tak podobně.

-          FDC z každého vydání známek

-          CDV dopisnice (čisté i prošlé poštovním provozem)

-          Celistvosti, tj. obálky dopisů z běžného provozu (nejlépe rekomando nebo expres nebo poslané do ciziny atd.

-          Pamětní listy, grafické listy a jiný filatelistický materiál k tématu

Pokud byste měl zájem o takovou spolupráci, dejte mi prosím vědět, pozdravuje Vás

Jaroslav Skopal

Tel.: +420 775 556 244

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

P.S.: Polsky z překladače…..     Polski od tłumacza ... ..

Drodzy przyjaciele Klubu Filatelistów w Krakowie,

Chciałbym prosić o współpracę tutaj. Jestem kolekcjonerem znaczków i pocztówek z Republiki Czeskiej. Zajmuję się także tematem św. Vojtěch, który ma również polską produkcję znaczków. Chciałbym jak to możliwe filatelistycznych obsłużyć temat SV. Vojtech i jego czas. Czech i Polski Stamp Design oferuje wiele opcji, ale nie zostały jeszcze do czynienia tylko z Czechosłowacji i Republiki Czeskiej. Dlatego, szukając sojuszników w Polsce, które mogłyby mi pomóc w lepszej orientacji w polskim projektowaniu skarbowej i pomógł mi uzyskać wysokiej jakości materiału, który mógłby być stosowany w wystawie filatelistyczne (wymiany i zakupu).

Znalazłem cię w Internecie i chciałbym prosić o współpracę. Jeśli nie jest to możliwe, zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi kontaktów filatelistycznych. Polscy kupcy domów aukcyjnych lub kolekcjonerów, którzy mają coś do zaoferowania do mojego tematu:

Jest mi wszystko o wspólna emisja w 1997 roku (Polski, Niemiec, Stolica Apostolska, Węgry, Czechy) – Polska-Mi.3644 i inne znaki na ten temat Mi.3642, 3643, i ewentualnie innych znaczków i kart pocztowych, na których nie wiem. Mam już pewne podstawy, ale chciałbym, żeby dodać dodatkowe atrakcje (większe bloki znaczków - miniatur, FDC, uczciwość, i inne).

Chciałbym również udokumentować materiał filatelistyczny witryn, które Sv. Vojtech odwiedził w jego podróżach po Polsce (Poznań - Gniezno - Gdańsk Mi.3641 - cholinę klasztor w Kazimierzu nad Sanou koło Poznania i innych).

Jako czasie byłoby zainteresowani polskich monarchów oznak św. Wojciech era (roku około 950 do 1000), to jest Mieszko-Mi.3066, Doubrawa-Mi.3067 Bolesław Chrabrý-Mi.3131.

Interesuje mnie tylko materiał wysokiej jakości !!!:

- Objawy víceblocích (np Data prasie lub miniaturek, czyli Čtyřbloky czterech narożnikach arkusza znaczków itp...

- FDC z każdej emisji znaczków

- CDV PC (zarówno jasne, jak i wygasłe przez pocztę)

-. Całości, czyli koperty listów od zwykłych operacji (najlepiej listem poleconym lub wyrażenia lub wysyłane za granicę itd.

- arkusze okolicznościowe, druki i inne materiały na ten temat filatelistyczny

Jeśli jesteś zainteresowany taką współpracą, proszę poiformujte mne. Pozdravavuje Vaś