Całości z motywami Ołtarza Wita Stwosza

            Jeszcze tylko do Świąt  Bożego Narodzenia roku 2016 trwa akcja, rozpoczęta w dniu 14 stycznia 2016 roku,  prezentowania na naszej stronie internetowej „całości” ofrankowanych  znaczkami pocztowymi z widokami i motywami pochodzącymi z ołtarza Wita Stwosza znajdującego się w bazylice NMP w Krakowie. Nasza akcja  została zainicjowana  z okazji 70. rocznicy, jaka przypada w 2016 roku,  powrotu ołtarza, tego unikatowego dzieła w skali światowej, do Krakowa po drugiej wojnie światowej. 
            Efektem  akcji jest  przypomnienie  kolekcjonerom i filatelistom emisji Poczty Polskiej  z motywami ołtarza Wita Stwosza, a także zaprezentowanie  wielu ciekawych „całości” ofrankowanych tymi właśnie znaczkami. Chcieliśmy, tym samym,  zwrócić uwagę internautom  na  „całości”, a także podkreślić ich wartość i znaczenie, zarówno dla kolekcjonerów jak i dla  społeczności. „Całości” są bowiem   unikatowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, są dokumentami o znaczącej randze w „świecie dokumentów”, a także mają  wartość historyczną  docenianą  w wielu środowiskach oraz posiadają nieprzemijającą  rolę „świadków pamięci” w życiu rodzinnym. Dlatego cieszą nas przekazywane przez internautów  materiały i walory z pozwoleniem na ich  prezentacje na stronie internetowej oraz  wyrazy uznania  i  pochwały (rzadkie). Za  wszystko co otrzymaliśmy  dziękujemy.

Podziękowanie kierujemy do  Pani Marty  Smoczyńskiej z Goszyc za udostępnienie nam dwóch unikatowych „całości” ofrankowanych znaczkami z serii „Ołtarz Wita Stwosza” z 1960 roku, które prezentujemy w poniższym artykule z  naszym komentarzem:

http://cracoviana.org/index.php/ciekawostki/432-stwosz1116

                                                                                    Jerzy Duda
oraz   Administrator